preloader
Scroll to top
tr en

Parametrically Mimarlık

Y. Mimar - Kurucu
Enes Kaan KARABAY

1986 yılı İstanbul doğumlu olan Enes Kaan KARABAY, ortaöğretimini SAINT BENOIT FRANSIZ KOLEJİNDE tamamladıktan sonra, lise eğitimine KABATAŞ ERKEK LİSESİNDE devam etmiştir.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden 2010 yılında mezun olmuştur. Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Mimarlıkta Bilişim bölümünde tamamlamıştır.

Çeşitli ofislerde BIM Mimarı ve BIM Koordinatörü görevlerini üstlendikten sonra 2012 itibariyle Parametrically adı altında kurucusu olduğu ofiste BIM projelerini yürütmektedir.

Gelişimi işlerimizin merkezine alıp keyifle mimarlık faaliyetlerimizi devam ettirmekteyiz. Parametrically olarak algoritma tabanlı çözüm yollarını kullanarak projelerimize özel iş akışları oluşturup doğru temsilin hazırlanmasında azami dikkat gösteriyoruz.

Her yeni projeyi yeni bir meydan okuma olarak kabul ediyoruz ve her şekilde kendimizi geliştirmeye yeni şeyler öğrenmeye çalışıyoruz.
Gelişim ve yeniliklere açık olmak ve öğrenmek için çabalamak bizim için işimizin en önemli parçası. Bu sayede daha iyisini yapabilmek için her zaman ileriye bakabiliyoruz. Öğrendiklerimizi diğer çalışma arkadaşlarımızla paylaşıyoruz.  Parametrically tek taraflı akışın olduğu bir yer değil, tüm paydaşlar hem öğretmenin hem de öğrenmenin parçası.

Bilgi çağında artık yapılar adeta birer veri tabanı gibi bilgisayar ortamında şekilleniyor. Bu gelişimin her yönüyle bir parçası olduğumuz için gururluyuz.